Světový týden kojení

První srpnový týden byl vyhlášen Světovým týdnem kojení. Je pravda, že dnes už máme světový den téměř na cokoliv a na jeden připadá kolikrát i více témat, nicméně kojení je opravadu tématem, které si dokonce celý týden více než zaslouží.

 

Jak vnímám kojení já?

Dnes ráno jsem si uvědomila, jak jsem vlastně za kojení vděčná a jak moc mi změnilo život. Kojení vnímám především jako obrovský dar. Dar od matky přírody nám ženám. My ženy jsme schopné dát nový život, přivést na svět miminko, které 9 měsíců nosíme pod srdcem. Miminko je pak s námi dál spojeno poutem kojení. A tak je kojení darem dvojnásob, darem od nás pro naše miminko.

 

Proč je kojení tak obrovsky důležité?

Kojení je důležité nejen pro zdárný vývoj miminka, ať už po stránce zdravotní nebo emocionální, ale má četné benefity i pro kojící maminku. Je to doslova zázrak přírody a více se můžete dočíst zde.

Jak se na kojení připravit?

Cítím obrovskou vděčnost, že jsem právě mohla kojit celkem bez problémů a když nějaké problémy přišly, dokázala jsem je v brzké době vyřešit. A to vnímám jako velmi důležité. Ne každá žena má štěstí, že jí kojení jde od sebe. Dokonce možná málokterá žena má takové štěstí.

Proto vnímám jako velmi důležité se na kojení připravit a to zejména načerpáním informací, jak nejlépe kojení po porodu nastartovat (tipy najdete v mém e-booku zdarma Užitečné tipy jak se připravit na kojení ještě před příchodem miminka) a také na koho se v případě problémů obrátit (že si každá žena zaslouží péči laktační poradkyně, jsem zmiňovala v minulém článku). Osobně nepovažuji za vhodné se stresovat studiem všemožných problémů a komplikací, které během kojení mohou nastat, ale spíše naladit se na ideální průběh, mít informace o tom, jak je kojení řízení a co je pro úspěšné kojení důležité a pak se hlavně naladit na důvěru ve své moudré tělo a moudré děťátko.

 

Mně osobně přineslo kojení ještě další bonus a to v podobě rozhodnutí stát se laktační poradkyní a poskytovat podporu dalším ženám.

Kdybyste chtěla načerpat informace právě ode mě, kromě e-booku zdarma nabízím přes celé léto 20% slevu na mé další e-booky 20+1 kroků jak podpořit laktaci a zvýšit tvorbu mléka již za 2 dny

a Aby kojení nebolelo, díky slevovému kupónu

2mesiceSlev

Sleva platí do 3.9.2019.

Již několik let se intenzívně věnuji kojení a laktačnímu poradenství, mou velkou vášní je poznávat zákonitosti, propojovat odborné znalosti a mateřskou intuici a díky tomu úspěšně pomáhám maminkám, aby mohly kojit své děti a cítily se přitom šťastně, spokojeně a vyrovnaně. Co Vám mohu nabídnout se podívejte zde . Jak jsem se k tomuto nádhernému poslání dostala, si přečtěte zde >> Kromě toho jsem také nadšená cestovatelka a profesí zooložka která vede Projekt Tarsius.

Získejte pravidelný přísun tipů a podpory ke kojení a péči o miminko

Zaregistrujte se a obdržíte je pravidelně přímo na Váš e-mail