Už nikdy se nebudete muset trápit tím, že máte málo mléka pro Vaše miminko, pokud dodržíte

20+1 KROKŮ JAK PODPOŘIT LAKTACI A ZVÝŠIT TVORBU MLÉKA JIŽ ZA 2 DNY

Tak moc jste se těšila, až budete Vaše malé miminko držet v náručí. Nemohla jste se dočkat, až ten krásný a voňavý uzlíček přivinete k sobě a s láskou nakojíte.

Ale teď je realita úplně jiná, než jste si představovala…

 • Možná jste právě porodila a mléko se ne a ne spustit. Miminko pláče, u kojení je neklidné, chtělo by pít, ale zdá se, že nemá co. Každý den se znovu a znovu trápíte tím, že Vašeho mléka není dost.
 • Možná je Vaše miminko už nějaký ten čas na světě, hlad má stále větší a Vaše mléko už mu nestačí.
 • Možná Vaše miminko kojení úplně odmítá a Vy nevíte proč a tak moc si přejete kojit, protože víte, jak je to pro Vaše děťátko a také pro Vás důležité.
 • Možná Vaše děťátko nepřibírá

A tak…

Nechcete miminko trápit hlady, a tak začnete dokrmovat umělým mlékem.

Miminko je nasycené, možná i spokojené. Ale co Vy? Takhle jste to přece nechtěla. Chtěla jste pro své miminko tu nejlepší výživu, Vaše mateřské mléko. Místo toho ale teď neustále vyvařujete lahvičky a odměřujete mililitry umělého mléka a řešíte, kterou značku koupit. Místo spokojené maminky je z Vás uzlíček nervů, který neustále řeší, kolik miminko vypilo a zda má dost. Možná ale spokojené není ani miminko a trápí ho bolení bříška kvůli umělému mléku.

Navíc se Vám se zdá, že mléka je méně a méně a pochybujete, zda je ještě co zachraňovat.

Cítíte se frustrovaná, zoufalá. Miminko pláče a Vy s ním...

Místo podpory v kojení si však vyslechnete:

 • "Maminko, děťátko nepřibírá, máte málo mléka, musíte dokrmit umělým.“
 • „No jo, asi máš slabý mlíko, když je pořád u prsa, já to taky měla.“
 • „Prosím Tě, co se stresuješ? Tolik dětí vyrostlo na umělém mléce a taky žijou. Podívej, jak je moje holčička zdravá a spokojená.“

"Šťastná máma, šťastné dítě“, říkají mnozí. Ale vidí vůbec někdo, že Vy v tom rozhodně nejste šťastná? Zajímá někoho, jak Vám je?

Trápí Vás, že nemůžete své děťátko PLNĚ kojit. Víte, jak moc je mateřské mléko a kojení důležité a nenahraditelné a máte strach, že Vás to možná bude trápit do konce života.

Připadáte si jako neschopná matka a tyto řeči Vás v tom akorát utvrzují. Nikdo Vám neporadí, jak mít pro své miminko dostatek mléka.

 • Pokud jste se v tom poznala,
 • pokud to, že své miminko ZATÍM plně nekojíte, není Vaše vlastní volba,
 • pokudmáte pochybnosti, zda máte nebo nemáte málo mléka,
 • pokud nemáte vážné zdravotní důvody, které by Vám kojení znemožňovaly,
 • pokud věříte, že kojení není o náhodě, ale že se s tím dá něco dělat
 • a pokud moc a z celého srdce chcete své děťátko kojit anebo tomu prostě dát ještě jednu šanci, i kdyby to měla být ta poslední, než definitivně sáhnete po láhvi a umělém mléce,

pak jste tu správně a mám pro Vás dobrou zprávu

LAKTACE SE DÁ VELMI ÚČINNĚ PODPOŘIT A MNOŽSTVÍ MLÉKA NAVÝŠIT a to dokonce JIŽ VE VELMI KRÁTKÉM ČASE

Představte si, jaké by to bylo:

 • moci Vaše děťátko nakojit s plným vědomím toho, že máte pro něj dostatek mléka
 • užívat si kojení bez toho, abyste se musela bát, že mléko „dojde“ a Vaše miminko bude plakat hlady
 • nemuset se strachovat, kolik Vaše děťátko vypilo a jestli s sebou máte zásobu umělého mléka, lahvičku a vše potřebné.
 • mít jistotu, že mu dáváte tu nejlepší výživu, ale nejen to, kojení totiž není jen o výživě, ale je důležité pro rozvoj imunitního systému, nervového systému i psychiky.
 • užívat si plně chvilky strávené (nejen) kojením bez stresu, neklidu a pláče.
 • vědět, že jste tou nejlepší maminkou pro své děťátko a nemuset o sobě pochybovat kvůli problémům s kojením.

VĚŘÍTE, ŽE TO JE MOŽNÉ?

Možná to vše zní až příliš krásně a trochu váháte.

Co když prostě někdo kojit nemůže a mléka má málo? Mléko prostě je nebo není, copak se to dá nějak změnit?

Co kdybych Vám prozradila, že já sama jsem byla schopna efektivně navýšit laktaci už do druhého dne a spousta mých klientek, které se tímto návodem řídí, má podobně krásné výsledky?

Co tedy stojí za tím úspěchem?

Je potřeba vědět, jak kojení funguje a které kroky ho podporují a které naopak.

Víte, proč tolik žen přestává svoje miminko kojit? (téměř 40 % dětí není kojeno ani půl roku)

Ženy nevědí, jak na to. Nemají informace, jak správně kojit. Jak postupovat od prvních okamžiků po porodu a také, co nedělat, aby se kojení nepokazilo.

Hlavně ale nevědí tu nejzásadnější věc

KOJENÍ NENÍ O NÁHODĚ

Je v našich rukách, jestli budeme naše děťátko úspěšně kojit nebo nebudeme.

Ale nezoufejte, NENÍ VAŠE VINA, pokud Vám kojení samo od sebe nejde. Čekala jste, že půjde a že Vám s tím někdo pomůže. Ale jak vypadá realita?

Sestřička v porodnici řekne přikládat, co nejčastěji, druhá sestřička řekne, to ale nemůžete přikládat tak často, vždyť se Vám neudělá mléko, doktorka řekne, kojte po 3 hodinách a zvažte, kolik vypije. Kamarádka řekne, proč jí dáváš ten dudlík, vždyť pak nebude chtít prso. Druhá kamarádka řekne, ale blbost, můj chlapeček má taky dudlík a kojí se úplně normálně.

Možná jste dokonce rady neslyšela žádné a bylo vám rovnou doporučeno umělé mléko.

A Vy nevíte, kde Vám hlava stojí, jste zmatená. Komu tedy věřit? Pediatrovi? Sestřičce v porodnici? Sousedce, která odchovala čtyři děti, ale vlastně nevíte, jestli je kojila nebo mamince, která Vám říká, ať to vzdáte, protože u Vás v rodině se kojení nikomu nedaří.

Nevíte. A tak zkoušíte jedno po druhém. Třeba něco z toho zabere a Vy budete moct konečně kojit své milované děťátko. Nic si teď nepřejete víc, než aby ten stres konečně skončil. A tak zkoušíte koloběh kojení, pak zase nekojení a natahování intervalů, aby se Vám mléko stihlo utvořit. Vážíte, odsáváte a hlavně dokrmujete, víc a víc, protože mléko se ne a ne utvořit. Miminko je stále hladové a Vy čím dál nervóznější.

Nevzdáváte to, pročítáte internet, jedna rada za druhou, jeden pokus za druhým. Hledáte inspiraci v internetových diskuzích. Marně. Co žena, to názor. Navíc spoustu toho už jste zkoušela a miminko stále nemá co jíst.

Takto můžete pokračovat dál a doufat, že se Vám mléko jednoho dne utvoří, miminko přestane u kojení vyvádět a Vy si konečně budete moct užívat spokojené chvilky. Můžete dál zkoušet jeden postup za druhým s nadějí, že něco přece musí zabrat.

Možná se Vám to podaří a nakonec budete šťastně a spokojeně kojit, ale možná také skončíte naprosto vyčerpaná, zoufalá a frustrovaná a kojení stejně nakonec vzdáte.

Nebo na to můžete jít jinak.

Čas Váš a Vašeho miminka je totiž natolik cenný, že nestojí za to ho vyplývat na nefunkčních pokusech. Nestojí za to trápit Vás ani děťátko v zoufalé snaze o navýšení laktace, ANIŽ byste přesně věděla, jak na torozuměla jednotlivým krokům, které uděláte.

Vím, jak úspěšně nastartovat laktaci ihned po porodu a také jak zvýšit tvorbu mléka kdykoliv v průběhu kojení a to již za 2 dny.
Ráda to naučím i Vás.

Asi každá žena si během kojení projde pochybnostmi o tom, zda má dostatek mléka. Někdy ale možná vůbec netušíte, že je něco špatně, Vaše miminko krásně pije, je spokojené a najednou málo přibere. „Rozsudek“ od pediatra zní jasně – „Vaše mléko nestačí, je potřeba dokrmit umělým mlékem."

Tak se to stalo i mě. Před očima se mi zhroutil svět. Nechápala jsem to, vždyť přece žádné problémy nemáme. Nedalo by se nějak podpořit kojení místo dokrmování? Dostali jsme lhůtu do dalšího vážení. Bylo potřeba jednat rychle.

 Laktaci se mi ale povedlo díky tomuto komplexnímu souboru 20+1 kroků velmi účinně podpořit a změny jsem pocítila téměř okamžitě, do druhého dne.

Své znalosti a zkušenosti dále předávám ženám jako certifikovaná laktační poradkyně. Úspěchy mých klientek mě utvrzují v tom, že podpořit laktaci je skutečně možné velmi účinně a ve velmi krátkém čase, když víte jak na to.

 

A co Vy? Chcete i Vy mít dostatek mléka pro své miminko?

Teď už víte, že řešení existuje.

Kojení je velmi komplexní proces. Je potřeba, aby byla zajištěna celá řada faktorů, jen tak může správně fungovat. Je to jako velmi dokonale sladěné soukolí, prověřené miliony let evoluce. Lidská rasa je poměrně úspěšná, je nás na světě 7 miliard. Myslíte si, že bychom tak úspěšně osidlovali planetu, kdyby tolik žen nemohlo kojit své děti, jako to vidíme v dnešní době u nás? Kojení totiž krásně a dokonale funguje, pokud do celého procesu zrození a začátku kojení co nejméně negativně zasahujeme. Pak se to složité a propojené soukolí může bez problémů otáčet. Jakmile do něj ale vrazíme klacek, začne to drhnout. Když tam těch klacků vrazíme více, přestane se otáčet, až se nakonec úplně rozsype.

A to je moment, kdy žena zpozorní a začíná řešit problémy s kojením. Pokud jste teprve ve fázi, kdy to začíná drhnout, jeto skvělé. Čím dříve totiž problém začnete řešit, tím lépe.

A právě těchto 20+1 kroků je krásný a podrobný návod, jak odstranit pomyslné klacky a překážky v onom soukolí, poskládat ho zpět a roztočit.


Možná si říkáte, jestli to celé trápení a hledání má smysl. Vždyť tolik dětí vyrostlo na umělém mléce.

Přestože umělé mléko má složení, které se snaží napodobit mateřské mléko, nikdy nemůže dosáhnout jeho dokonalosti a kvality. Mateřské mléko je zdroj potravy „vyrobený“ tělem matky přímo na míru děťátka. Mateřské mléko poskytuje dítěti komplexní výživu s vyváženým podílem vitaminů, minerálů, bílkovin, tuků a cukrů, vody a látek souvisejících s imunitou.

Obsahuje cenné látky, jejichž složení se mění nejen podle věku dítěte, ale i například podle jeho momentálního zdravotního stavu nebo stavu matky. To umělé mléko nemůže nikdy nahradit.

Kojené děti mají nižší riziko mnoha chorob, mezi něž patří například onemocnění zažívacího traktu, potravinové alergie a intolerance, virózy, chřipky, infekce dýchacích cest, záněty středouší. Kojení znamená také nižší riziko obezity, alergie, astmatu, meningitidy, SIDS, diabetu, ekzémů, leukémie i dalších. Kojení je navíc spojeno s nižším rizikem rakoviny prsu, vaječníků, děložního čípku. Kojící ženy mají nižší riziko osteoporózy.

Kojení ale rozhodně není jen o jídle, což Vám potvrdí každá kojící maminka. Kojení je hlavně o vzájemném napojení maminky a dítěte, jejich láskyplné blízkosti a komunikaci. Během kojení zažívá miminko pocity bezpečí, uklidnění, utišení hladu, ale i bolesti, únavy, rozrušení a jiných trápení.

Máte pocit, že stojí za to se snažit a napnout všechny síly, které teď můžete?

Nebojte, nebudete v tom sama. Ráda Vás celým procesem provedu.

Během několika let mé praxe jsem zjistila, jak velká část žen se trápí nedostatkem mléka a že nedostatek mléka velmi často, vede k dokrmování umělým mlékem a postupnému ukončení kojení.

Přitom je to zcela zbytečné!

U všech těchto žen se dají vysledovat důvody, které k nedostatečné tvorbě mléka vedly, a co je nejdůležitější, dá se to napravit.

Proto jsem se rozhodla vytvořit komplexní přehled jednotlivých kroků a představit Vám jej v mém e-booku:

20+1 KROKŮ JAK PODPOŘIT LAKTACI A ZVÝŠIT TVORBU MLÉKA JIŽ ZA 2 DNY

Síla tohoto postupu je právě v tom, že ukazuje ne jeden nebo dva, ale hned 20 různých kroků a postupů, které ale mají právě největší účinek, když jsou použity komplexně a všechny najednou.

A co je ten poslední 1 krok?

Ten jsem oddělila nakonec, ale je vlastně ten nejdůležitější. Bez něho úspěchu jen velmi těžko dosáhnete.

Uvedený postup je zaměřen na efektivitu, tedy jak získat co nejlepší výsledky v co nejkratším čase. Zároveň respektuje přirozené potřeby miminka a také principy fungování kojení. Představím Vám v něm ověřené principy a kroky, které mnoha klientkám přinesly skvělé výsledky v krátkém čase.

V knížce se budu snažit podpořit Vaši mateřskou intuici, kterou v sobě ve větší či menší míře všechny máme, ale zároveň veškeré informace mám podložené a vím, jak vše opravdu funguje.

Poté už i Vy budete vědět, jaký každý Váš krok může mít důsledek a nebudete tápat, jestli udělat to nebo ono či jestli riskovat to nebo ono.

E-book je pro Vás, pokud:

 • máte před porodem a předchozí děťátko jste kvůli nedostatku mléka nekojila
 • máte malé miminko a laktace stále nenastoupila
 • máte už několikaměsíční děťátko a mléko mu nestačí
 • máte miminko adoptované a chcete se rozkojit

V tomto e-booku Vám chci Vám předat znalosti, které jsem načerpala během kojení mých dvou dětí, sedmi let praxe laktační poradkyně a práce s ženami a jejich miminky, tisíců hodin sebevzdělávání

S narozením mých synů jsem se vydala cestou kontaktního rodičovství, přirozeného porodu, kojení a nošení. Jako certifikovaná laktační poradkyně pomáhám maminkám najít v sobě přirozenou sílu a umění rozvíjet vztah se svým děťátkem, k čemuž kojení ve velké míře pomáhá. Jako bioložka mám znalosti ohledně fyziologie lidského těla a vím přesně, jak kojení funguje a co a jakým způsobem jej ovlivňuje.  Mou velkou vášní je poznávat zákonitosti, propojovat odborné znalosti a mateřskou intuici a díky tomu úspěšně pomáhám maminkám, aby mohly kojit své děti a cítily se přitom šťastně, spokojeně a vyrovnaně.

Všechny tipy popsané v e-booku mám osobně vyzkoušené. Nejen já, ale i mé klientky díky nim dosáhly vytouženého úspěchu.

Moc Vám děkuji za ebook, moc mi pomohl. Předtím jsem dokázala odstřikávat maximálně 60ml z obou prsou, nyní klidně každou hodinu minimálně 220 ml. VŮBEC TOMU NEMOHU UVĚŘIT, JAK RYCHLE JE MOŽNÉ ZVÝŠIT TVORBU MATEŘSKÉHO MLÉKA. Než jsem si koupila Váš ebook bála jsem se, že nezvládnu odstřikávat takové množství mléka, protože jsem 1 láhev musela odstřikávat na 4 krát, teď řeším, že budu muset mléko vylévat. Ještě jednou moc děkuji." Jana

"Opravdu jsem byla velmi nešťastná, ze se mi netvoři dostatečně mléko, dcerka byla u kojení neklidná, až vzteklounek... Koupila jsem si Váš ebook a opravdu poctivě vse přečetla, i kdyz jsem byla přesvědčena, ze vše dělám jako porodní asistentka správně.

Nyní mám už v mrazáku zásobičky 4-5 pytlíku cca po 120ml mléka a to jsem začala minulý týden v pondělí. Nejvíce mléka mám po noci a to mě až prsa bolí, jak je mám nalitá. Přes den se to ustálí, ale třeba teď odpoledne jsem i po nakojení odsála z jednoho prsu 125ml, úplná krása. Takže moc děkuji, Váš ebook mi pomohl. Jsem šťastná, v klídku, malá je též  v pohodě a snad nám to vydrží! "Adel

"Když jsme byli na vážení u paní Dr. tak malá moc nepřibírala, spíš vůbec, tak nám ve 3 týdnech prostě dala Sunar, než aby mi poradila jak mám kojit atd. Vaše knížka mi pomohla v tom, jak laktace funguje a čím ji podpořit 😊. Už předtím jsem omezila Sunar na 2xdenně a potom na 1xdenně. Jelikož byla z té flašky zmatena a líná se u mě snažit, prostě si vybírala, jestli chce aby to teklo samo nebo ne. Nebýt vás tak by jsme s kojením skončili protože by chtěla jen flašku. Tak děkuji moc." Petra

Zažijte i Vy ten nádherný pocit, jakým je držet své milované děťátko v náručí a moci ho nakojit s plným vědomím toho, že máte pro něho dostatek mateřského mléka, které je tím nejcennějším, co mu můžete dát.

Odhoďte jednou provždy pochybnosti o sobě samé, že nemáte pro své miminko dost mléka.

A užívejte si chvilky vzájemného napojení a lásky.

Kojení je sice přirozené ale vždycky v minulosti si ženy v mateřství a tedy i v kojení pomáhaly.

Není tak Vaše chyba, pokud Vám to hned a samo od sebe nejde!

Žena potřebuje po porodu podporu a také pomoc při kojení, které se Vám patrně nedostalo. Očekávala jste, že Vám s kojením poradí v porodnici, u pediatra nebo že Vás podpoří maminka, sestra, tchýně, kamarádka. Ale nepodařilo se. Máte pocit, že jste v tom zůstala úplně sama.

Vězte, že nejste.

Spousta žen se trápí nedostatkem mléka pro své děťátko. To je bohužel jeden z nejběžnějších důvodů, proč ženy přestávají kojit a mnohdy s bolestí v srdci začnou své miminko dokrmovat mlékem umělým.

Přitom je to úplně zbytečné!

20+1 KROKŮ JAK PODPOŘIT LAKTACI A ZVÝŠIT TVORBU MLÉKA JIŽ ZA 2 DNY

je přehledný, komplexní a srozumitelný návod, jak se vydat na cestu vedoucí ke zvýšení laktace.

Neztrácejte čas hledáním jednotlivých rad na internetu nebo v diskuzích, kde často nevíte, k jakým cílům povedou a zda vůbec. V tomto e-booku Vám předám ucelený přehled 20+1 kroků z různých oblastí nejen kojení ale i péče o miminko. Síla této metody je v následování všech těchto kroků najednou. Pokud se do toho pustíte se vší intenzitou, láskou, otevřeným srdcem a důvěrou, že toto je ta správná cesta, zaručím Vám, že již velmi brzy pocítíte první výsledky.

Co považuji za velmi důležité, je fakt, že Vám neřeknu jen, „co máte dělat“, ale hlavně proč to máte dělat. Už nikdy tak nebudete vydána napospas nesrozumitelným a protichůdným radám, protože přesně budete vědět, jaké daný krok bude mít důsledky. Díky tomuto návodu získáte větší sebedůvěru a budete vědět, jak reagovat na potřeby Vašeho děťátka s mnohem větším klidem.

Čtenářky mého e-booku se nacházejí na různých výchozích pozicích, proto jsem připravila konkrétní návody pro několik modelových situací a povedu Vás procesem podpory laktace krůček po krůčku.

 Věřím, že díky tomuto e-booku získáte

 • návod jak poznat, zda máte dost mléka, bez zbytečného vážení před a po každém kojení
 • informace ohledně fungování laktace, vysvětlím Vám zákonitosti, kterými se laktace řídí tak, abyste celý proces snadno pochopila
 • komplexní návod k podpoře laktace s vysvětlením jednotlivých kroků
 • přehled bylinek, které podporují tvorbu mléka
 • praktické vedení krok za krokem v několika modelových situacích
 • ALE HLAVNĚ viditelné zvýšení tvorby mléka již ve velmi krátkém čase, abyste mohla plně kojit své miminko a obešla se tak zcela bez umělého mléka.

Ale není to zdaleka jen o kojení a zvýšení tvorby mléka. Díky mému e-booku

 • rozvinete mnohem intenzívnější vztah se svým děťátkem
 • získáte větší sebedůvěru, že jako maminka víte, co máte dělat, a jste v krásném napojení na potřeby svého děťátka.

To zní skvěle!

Kolik mě to bude stát?

Já si svůj e-book cením na 2000Kč.

To je cena mého času, kdybychom si spolu hodiny povídaly. Za tu dobu bychom ale zdaleka vše nestihly. Osobní konzultace je dělaná na míru, ale e-book Vám zase zůstane napořád a můžete do něj kdykoliv nahlížet jako do taháku.

Je to také cena, kterou bez mrknutí oka zaplatíte za měsíc krmení umělým mlékem a to nepočítám nákup lahviček, saviček, dávkovačů, sterilizátoru apod.

Ale hlavně fakt, že svému děťátku dáte tu nejlepší výživu, podpoříte imunitu a budete mít krásný intenzívní vztah, je podle mě k nezaplacení.

Jaké by to bylo, kdybyste zaplatila 6000 Kč a věděla, že budete moct kojit své miminko a už nikdy se nebudete strachovat, jestli máte dost mléka?

A nebudete se muset trápit dokrmováním umělým mlékem, které s sebou nese mnohá rizika – když pominu finanční stránku, tak zvýšené riziko akutních i chronickým nemocí u děťátka, zácpu, bolavé bříško, neustálé zkoušení, která značka sedne. Nemluvě o tom, že ušetříte mnoho tisíc za umělé mléko.

Čtěte prosím dále...

Navíc Vám na cestu přidám ještě tento skvělý DÁREK - Pracovní listy

Teorie je dobrý základ, ale abyste svého úspěchu v podobě zvýšení tvorby mléka dosáhla co nejrychleji, je potřeba se pustit do práce.

Konkrétní tipy najdete shrnuté v závěru e-booku a pro ještě snazší orientaci na Vaší cestě k plnému kojení jsem pro Vás připravila tyto pracovní listy.

Díky nim budete krůček pokrůčku moct sledovat a oslavovat Vaše pokroky.

Pokud byste díky 20+1 krokům mohla plně kojit své děťátko beze strachu, že ho trápíte hlady, bez zbytečného stresu z neustálého vážení, bez proplakaných dní i nocí a také bez otravného připravování dokrmu z umělého mléka, které není nic moc zdravého,

STÁLO BY TO ZA TO?

Já věřím, že ano!

Ale protože bych si přála, aby Vám už opravdu nic nebránilo v cestě k plnému kojení a už vůbec ne cena, nabízím toto vše,

tedy e-book v hodnotě 2000 Kč + pracovní listy

místo 2000Kč  pouze za 999 Kč

Spousta žen vzdá kojení s tím, že nemá dostatek mléka, jejich mléko je slabé a děťátku nestačí, a mnohdy s bolestí v srdci začnou své miminko dokrmovat mlékem umělým.

Přála bych si, abyste Vy nešla v jejich šlépějích a měla po ruce návod, jak efektivně, trvale a rychle podpořit laktaci a zvýšit tvorbu mléka, a mohla si tak naplno užívat toho jedinečného spojení s Vaším děťátkem, které právě kojení může poskytnout.

Podpora laktace je velmi komplexní proces. Když jej nenecháte náhodě nebo bezhlavému zkoušení jednoho zaručeného receptu za druhým, ale osvojíte si tento ucelený postup, již brzy se budete moct radovat ze spokojeného miminka, které má dostatek Vašeho mlíčka.

Neztrácejte drahocenný čas a pusťte se do toho hned s tímto komplexním a hlavně efektivním návodem, který už pomohl mnoha ženám a jejich miminkům.

Co můžete ztratit? Pokud momentálně mléka máte málo, bojíte se, že budete muset dokrmovat nebo už dokrmujete, co můžete ztratit? Podle mě nic.

Co můžete získat? Můžete však získat velmi mnoho a tím je spokojené kojení Vašeho děťátka a vědomí, že jste to zvládla a dokázala mu dát to nejlepší. Nespokojte se s umělým mlékem pro Vaše miminko. Vy i Vaše miminko si zasloužíte víc.

Možná si říkáte, že tyto informace najdete i jinde a zdarma. Ano, najdete. Ale jen v tomto e-booku je najdete na jednom místě, přehledně a jednoduše vysvětlené včetně praktických postupů, které opravdu fungují, na více než 70 stránkách textu. Ušetříte si tak desítky hodin prohledávání internetu, které byste jinak mohla věnovat něčemu mnohem užitečnějšímu, a budete si moct začít užívat spokojené kojení mnohem dříve. Vyhnete se také zkoušení jednotlivých kroků jeden po druhém s nejistým výsledkem. Pokud se do podpory laktace pustíte komplexně podle tohoto návodu, úspěch se s jistotou dostaví.

Ovšem pozor, tato cesta není pro každou ženu!

Těchto 20+1 kroků bude fungovat pouze

E-book však raději nekupujte, pokud:

 • pokud si z celého srdce přejete plně kojit své děťátko a nechcete mu dávat nedostatečnou a  nezdravou náhražku v podobě umělého mléka
 • pokud jste odhodlána jít do toho s otevřeným srdcemnechat se vést tímto uceleným návodem
 • pokud jste odhodlána naplno se ponořit do uvedeného postupu a dát si to teď na dalších pár dní jako prioritu, zkoušení po kouskách a jednou ano a jednou ne, je totiž to, co moc dobře nefunguje.
 • jste spokojena s průběhem Vašeho kojení a mléka máte dost
 • nechcete na způsobu Vašeho kojení nic měnit a nemáte čas plně věnovat svému děťátku následujících několik dní
 • hledáte jen výmluvu, proč Vaše kojení nefunguje a chcete to jen jako poslední „důkaz“, že jste udělala vše
 • nejste ochotna učinit změny ve Vašem způsob kojení, krmení a péče o miminko
 • jste těhotná a čekáte své první děťátko, pak bych Vám spíše doporučila e-book Jak na pohodové kojení. Pokud čekáte druhé a první jste kvůli nedostatku mléka nekojila, pak je e-book pro Vás vhodný.

Neslibuji Vám žádnou zázračnou techniku ani preparát, díky kterému budete mít mléko sama od sebe, přes noc a bez práce. Ale slibuji Vám, že pokud se budete řídit uvedenými kroky, již velmi brzy (ano, skutečně do dvou dnů) pocítíte první výsledky a mléka bude více a více, až se dostanete k vysněnému plnému kojení.

A co víc, díky tomu už budete vždycky vědět, jak postupovat, pokud byste někdy v budoucnu zase potřebovala, například v období růstových spurtů nebo nemoci děťátka, kdy se bude chtít jenom kojit, přitom už je třeba na příkrmech.

Kojení je ta nejlepší investice do budoucna, do zdraví a pohody Vašeho děťátka ale i Vás.

Ano, chci znát 20+1 kroků jak podpořit laktaci a zvýšit tvorbu mléka již za 2 dny

Už vím vše, co potřebuji a přeji si objednat e-book včetně pracovních listů.

Pokud ještě váháte, přečtěte si doporučení čtenářek

E-book je napsaný hodně výstižně a přehledně. Po jeho přečtení mohu konstatovat, že přináší uceleně nejklíčovější informace o laktaci pro budoucí maminky, propojuje další oblasti péče o miminko, bez kterých by kojení nemohlo být nikdy úspěšné, a v neposlední řadě obsahuje hodně cenných osobních zkušeností. Pro mě nejdůležitější je, že bortí všechny předsudky a obavy o nemožnosti kojit kvůli nedostatku mléka. Bojujte za své kojení a nevzdávejte to, ve výsledku se kojení stane několikaletým nádherným poutem mezi matkou a dítětem. Věřím tomu, že je reálné zlepšit produkci mléka už za 2 dny, za podmínek, které jsou v e-booku popsané. Já teď jen lituju, že nebyl už v roce 2006, protože takovéto povzbuzení bych tenkrát před svým prvním porodem byla potřebovala. E-book bych doporučila všem maminkám před porodem, ale i tatínkům, aby adekvátně maminku podpořili v poporodní péči, kdy potřebuje doma čas a klid na zvládnutí techniky kojení a na udržení kojení. Je to ideální e-publikace pod stromeček nebo k narozeninám. A u prvního miminka ještě maminkám doporučuji zbytečně netápat a netrápit se, a zavolat laktační poradkyni, je to na začátku dobrá investice. Pak se vše naučí a u dalších dětí už jsou kojící „profesionálky“.
Michaela SemeckáMaminka 4 kojených dětí
Jsem maminkou 4 dětí, které byly všechny kojené do věku 1,5 roku a vždy jsme si to obě strany moc užívaly. Začátky ale nebyly vždy snadné a nešlo všechno samo. Porod první dcery trval dlouho v nepříliš přátelských podmínkách jedné pražské porodnice s několika zbytečnými intervencemi (např. umělý oxytocin). Nakonec bylo vše v pořádku. Já jsem byla ale tak neskučně vyčerpaná, že jsem byla vděčná, že si miminko na jednu noc odnesli. S informacemi, které jsem tehdy měla, mi to nepřipadalo, jako špatný nápad. S kojením jsem pak bojovala téměř celé šestinedělí, ale podařilo se. Kojení dalších dvou dětí pak probíhalo hladce od samého počátku. Naše moudré tělo se skutečně dokáže velmi operativně přizpůsobit měnící se poptávce na krmení ze strany miminka a do 2 dnů připravit vše tak, jak je třeba. Další kojící potíže se paradoxně objevily po porodu čtvrtého děťátka, kdy se dcera ze začátku špatně nepřisávala a dobře nepřibírala. Proto bych e-book doporučila všem maminkám ještě před porodem prvního dítěte, vyvarují se tím zbytečných chyb z nevědomosti, jako jsem měla já sama v případě prvního porodu.
Martina ŠvecováMaminka 4 kojených dětí
E-book bych doporučila všem nastávajícím maminkám. Je skvělé mít informace ještě před tím, než nastoupíte do porodnice, kde dostanete rozporuplné informace. E-book podává ucelený názor na problematiku kojení i praktické rady. Oceňuji, že důležité informace najdete na jednom místě. Já sama jsem před prvním porodem jsem neměla téměř žádné informace. Bohužel jsem v porodnici dostala pokyny o vážení miminka a tříhodinových intervalech. Bála jsem se kojit častěji, aby údajně nebolelo miminko bříško. Bradavky jsem měla rozkousané a ještě několik týdnů jsem si léčila bolavé ragády. Kojení nám šlo pouze v poloze v leže, což bylo trochu náročné a později dost omezující. Věřím, že pokud dostanete dobré informace a podporu, vše může fungovat krásně samo a přirozeně i při prvním, druhém, třetím....porodu. A právě s tím Vám může tento e-book pomoci.
Michaela NěmcováMaminka 2 kojených dětí
Moc Vám děkuji za ebook, moc mi pomohl. Předtím jsem dokázala odstřikávat maximálně 60ml z obou prsou, nyní klidně každou hodinu minimálně 220 ml. Vůbec tomu nemohu uvěřit, jak rychle je možné zvýšit tvorbu mateřského mléka. Než jsem si koupila Váš ebook bála jsem se, že nezvládnu odstřikávat takové množství mléka, protože jsem 1 flašku musela odstřikávat na 4 krát, teď řeším, že budu muset mléko vylévat. Ještě jednou moc děkuji.
Jana

Možná ještě stále váháte a napadají Vás následující otázky

Proč myslíte, že kojení lze podpořit? Co když některé ženy mléko mají a kojit mohou a jiné mléko nemají nebo ho prostě mají málo?

Jsem přesvědčena o tom, že každá žena je schopná produkovat tolik mléka, kolik její děťátko (či více dětí) potřebuje. Pokud by to tak nebylo, tak před vynálezem umělého mléka by polovina dětí pomřela hlady, nemyslíte? Kojné rozhodně nebyly tak rozšířené, jako je v dnešní době umělé mléko. Stejně tak když se podíváme do přírody, není běžné, aby mláďata umírala z důvodu nedostatku mateřského mléka. Není důvod, aby u žen v naší společnosti tomu bylo jinak. Jen je potřeba vědět, co a jak. A proto jsem sestavila tento skvělý a vysoce efektivní postup.

Co když zrovna já patřím k ženám, které kojit nemohou, kde berete jistotu, že to u mě zafunguje?

Pokud nemáte žádné vážné fyzické překážky (odoperované mléčné žlázy) nebo závažnou nemoc, při které kojit nemůžete či neberete léky nebezpečné pro miminko, jsem přesvědčena, že i Vy můžete kojit. Chápu Vaše pochybnosti, ale mám jistotu, že pokud se do toho pustíte podle 20+1 kroků jak podpořit laktaci a zvýšit tvorbu mléka již za 2 dny s plným srdcem, odhodláním a láskou, tak i Vy to dokážete. Nepochybuji o tom, nemusíte pochybovat ani Vy. Odhoďte strach a pochybnosti o sobě samé a jděte do toho naplno. Pokud jste ale přesvědčena, že Vám nic nepomůže a kojení je prostě jen o náhodě a nemá cenu se o něj jakkoliv snažit, asi nemá cenu do e-booku investovat.

Dozvím se tam jednoduché a zázračné řešení? / Bude mě to stát čas a úsilí?

Zázračné řešení ve smyslu mávnutí kouzelného proutku nebo nabídky kouzelného preparátu, který problém vyřeší za Vás snadno a bez práce, tu nečekejte. Najdete tu však komplexní a vysoce funkční návod, který pokud dodržíte, tak Vám pomůže ke zvýšení tvorby mléka ve velmi krátkém čase. Bude ale potřeba, abyste si kojení dala teď jako prioritu číslo jedna. Ale až se dostanete k vytouženému cíli, tak uvidíte, že kojení je mnohem snazší, než krmení umělým mlékem a hlavně máte mléko vždy při sobě, v té nejvyšší kvalitě a nejlepší teplotě.

Jsem maminka na mateřské a nemám moc peněz. Proč bych měla utrácet za nějaké rady ohledně kojení?

Investujete do zdraví a správného vývoje Vašeho děťátka. Navíc tato částka je zanedbatelná v porovnání s mnoha tisíci, které dáte za dokrmování umělým mlékem, a to ještě nezapočítávám hodnotu zdraví Vašeho děťátka i Vás a ušetření dalších budoucích výdajů. Investicí do kojení tak ušetříte mnoho tisíc až desítek tisíc, podle toho, kterou značku umělého mléka a jak dlouho budete kupovat. Navíc pojišťovny to proplácejí laktační poradenství v rámci svých balíčků. Svou platbou zároveň oceňujete moji práci a umožňujete mi se jí dále věnovat, vzdělávat se a pomáhat dalším miminkům, aby mohla být kojena.

Je tato kniha pro mě, když se miminko odmítá přisát, miminko nemám u sebe, miminko se ještě nenarodilo?

I pokud miminko nemáte u sebe nebo se odmítá přisát, najdete v e-booku cenné rady, jak podpořit laktaci, abyste miminko mohlo buď dokrmovat mateřským mlékem nebo co nejdříve kojit. Pokud jste své první miminko nekojila a bojíte se nedostatku mléka i u dalšího, pak je e-book vhodnou volbou i pro Vás. Pokud čekáte své první miminko, není nutné se stresoat nedostatkem mléka, ale raději pořídit e-book Jak na pohodové kojení.

Jakým způsobem mohu objednat a jak e-book doručíte?

Objednáte přímo klinutím na tlačítko Ano, chci objednat, vyplníte formulář a vyberete, zda chcete platit kartou nebo převodem. Ihned po zaplacení Vám přijde e-book v pdf do Vaší e-mailové schránky.

Chcete i Vy znát podrobně a krok za krokem jak postupovat, abyste měla více mléka?

Stojíte právě před rozhodnutím, zda vezmete zodpovědnost do vlastních rukou a nepodlehnete svádivému kouzlu výmluv, proč kojení nejde, jak na to nemáte vlohy nebo že  zrovna Vy nemáte to štěstí.

Neoddalujte toto důležité rozhodnutí a nesmiřujte se s tím, že Vaše miminko přestanete kojit, i když v hloubi duše ho moc kojit chcete. Teď máte možnost ovlivnit budoucnost Vaši i Vašeho děťátka. Mnohé ženy si to, že nemohly své děťátko kojit, vyčítají po zbytek života. Nedostatek mléka je však důvod, který se dá velmi dobře vyřešit a kojit tak můžete úspěšně dál.

Záleží jen na Vás. Nenechte se do kojení nutit, ale nenechte se od něj ani zrazovat dobře míněnými radami "Ále, vždyť se nic neděje", "Kolik dětí vyrostlo na umělém mléce", "Bude spokojené a ty taky", "Bóže, vždyť se svět nezboří, ať kojíš nebo nekojíš".

Pediatři často nevědí, že lze podpořit laktaci. Ostatní ženy Vás mohou zrazovat nebo nechápat, proč prostě nesáhnete po umělém mléce.

Podpořit laktaci je možné, není to otázka náhody, ale promyšleného a důsledného postupu. Spousta žen už to podle tohoto návodu dokázala, i když tomu zprvu třeba nevěřily. I já jsem to zažila a zvládla jsem to. Moje miminko mohlo být dál kojeno bez toho, aby dostávalo umělou chemickou potravu. Díky mému e-booku to zvládly i další ženy. Budete i Vy mezi nimi?

Rozhodnutí je teď jen a jen na Vás. V zásadě máte 3 možnosti:

 1. Budete dál pátrat po internetu či kamarádkách, zkoušet jednu radu za druhou, přikrmovat na popud pediatra a užírat se tím, že Vám kojení nefunguje a ztrácet drahocenný čas, který byste mohla využít k efektivnímu vyřešení Vaší situace.
 2. Nebo se s tím smíříte a budete se dál vymlouvat na náhodu, na osud a na to, že zrovna Vy máte tu smůlu, že kojit nemůžete.
 3. Anebo se tomu postavíte čelem a zvolíte si cestu kojení, s plným vědomím, že Vy máte zodpovědnost za to, jestli to dokážete nebo ne. A necháte se vést krok za krokem k úspěšnému kojení.

Je to volba. Ale měla by to být vědomá volba, ať už se rozhodnete pro kojení nebo s klidným svědomím pro nekojení.

Ano, chci znát 20+1 kroků jak podpořit laktaci a zvýšit tvorbu mléka již za 2 dny

Už vím vše, co potřebuji a přeji si objednat e-book včetně pracovních listů.

Milá ženo,

pokud jste dočetla až sem, věřím, že kojení Vašeho miminka je pro Vás velmi důležité.

Pro mě také. Proto dělám tuto práci, kterou velmi miluji. Záleží mi na tom, aby co nejvíce miminek mohlo být kojeno a zažívat to nádherné spojení se svojí maminkou. Pevně věřím, že se to podaří i Vám.  Ráda Vám na této cestě budu oporou.

RNDr. Milada Řeháková, Ph. D.

Upozornění: Tato stránka v žádném případě nemíří proti maminkám, které své děti kojit nemohou z vážných zdravotních důvodů, ať už fyzických nebo psychických. Nemíří ani proti maminkám, které své děti kojit nechtějí, to je pouze jejich volba. Na této stránce chci pouze podpořit ženy, které mléko mají a kojit mohou (tedy nebrání jim závažná nemoc nebo závažná medikace) a hlavně chtějí.