Krásný Den matek

Na dnešek připadá Den matek a já bych i Vám ráda popřála krásný nejen tento den, ale i kždý další den Vašeho mateřství. Mateřství je pro mě ta nejnáročnější „práce“ na světě a myslím, že bychom se všechny za ni měly umět náležitě ocenit.

Občas kolem sebe slýchám: „Co ona si myslí, ona je matka a kdo je víc, co je na tom, starat o dítě se přece umí každý.“ A nebo naopak: „Co to je za matku, dělat to tak a tak, to snad nemyslí vážně?!“ Ale je to opravdu tak? Ano, starat o dítě se umí ledaskdo, ale to je důvod k tomu, abychom si matek nevážily? Výchova a péče o další generaci je to nejzodpovědnější, co může být.  Pozor, netvrdím, že pro každou z nás musí být péče o dítě jediným a největším smyslem života. Ale přesto si myslím, že všem matkám patří velký obdiv.

I když si kolikrát myslíme, že nejsme dost dobrá maminka, nezvládáme to nebo se nechováme či necítíme tak, jak bychom chtěly. Je důležité si připomínat, že děláme to nejlepší, co v dané chvíli umíme a zvládneme.

I když máme občas pokušení kritizovat tu či onu matku za to, že ona to dělá špatně a my bychom to zvládly určitě lépe, zkusme tyhle myšlenky na chvíli zastavit. I ona to určitě dělá nejlépe jak umí, možná to lépe nezvládá a možná naopak je přesvědčena, že to dělá lépe než Vy, i když třeba úplně obráceně.

Proto sem dnes dávám tento obrázek, vystihující, jak rozličná může mateřská péče být. Ano, u některých můžeme říct, že to je špatně, ale u jiných u to tak jednoznačné není.

Proto mé dnešní přání, buďme tolerantní nejen k dětem, ale i k ostatním maminkám. Pomozme, poraďme, ale nesuďme, pokud neznáme celé pozadí příběhu.♥

Již několik let se intenzívně věnuji kojení a laktačnímu poradenství, mou velkou vášní je poznávat zákonitosti, propojovat odborné znalosti a mateřskou intuici a díky tomu úspěšně pomáhám maminkám, aby mohly kojit své děti a cítily se přitom šťastně, spokojeně a vyrovnaně. Co Vám mohu nabídnout se podívejte zde . Jak jsem se k tomuto nádhernému poslání dostala, si přečtěte zde >> Kromě toho jsem také nadšená cestovatelka a profesí zooložka která vede Projekt Tarsius.

Získejte pravidelný přísun tipů a podpory ke kojení a péči o miminko

Zaregistrujte se a obdržíte je pravidelně přímo na Váš e-mail