Jak odstavit batole šetrně a bez slziček

Držíte v ruce své milované děťátko. Tak moc jste si ho přála kojit a tak moc si společné chvilky užívala. Možná máte kojení i těžce vybojované.

Teď už ale cítíte, že je čas kojení s láskou ukončit nebo omezit.

 

 • Jste už vyčerpaná z neustálého kojení a ráda byste se zase jednou vyspala?

 • Chcete mít víc času pro sebe a doufáte, že děťátko bude po odstavu moct hlídat i někdo jiný?

 • Už nezvládáte, že se dítě neustále dožaduje kojení?

 • Nebo jste těhotná či miminko plánujete, a proto zvažujete odstav?

 • Nebo máte možná úplně jiný důvod, proč své dítě chcete odstavit.

Zároveň se Vám honí hlavou následující otázky?

 • Co když bude děťátko hrozně plakatvztekat se?
 • Co když ho zradím, bude si myslet, že ho nemám ráda a způsobím mu trauma?
 • Co když to neustojím a nedokážu si udržet pevnou vůli?
 • Jak děťátko uspím, když nebude mít prso?
 • Nepokazím tím náš vzájemný vztah?

Možná marně přemýšlíte, jak to dítěti vysvětlit, čím kojení nahradit a zkrátka jak to vše zvládnout co nejlépe, aby to proběhlo v klidu, bez pláče a aby si vaše děťátko neodneslo žádné trauma nebo pocit, že ho nemáte ráda.

Pokud jste se v tom poznala, pak by Vám neměl uniknout můj zcela jedinečný online kurz

Jak odstavit batole šetrně a bez slziček

Tento kurz je pro maminky batolat, které cítí, že jsou z kojení unavené, a přejí si šetrně a láskyplně omezit nebo ukončit kojení. Důležité je pro ně, aby vše proběhlo v klidu, bez stresu a bez slziček, a byly tak spokojené ony i děťátko.

Kurz je na 4 týdny

Každý týden probereme nové téma. V uzavřené facebookové skupině budou výuková videa, která můžete shlédnout svým tempem, a najdete zde i nahrávky společných online setkání nad dotazy z předchozího běhu. Můžete procházet svým vlastním tempem, přístup Vám zůstáva na rok.

Ač jsem si nikdy nemyslela, že jako podporovatelka kojení budu točit kurz o odstavu, nyní jsem přesvědčena o jeho obrovské důležitosti, protože to, co Vám v něm předám, ke kojení rozhodně patří.

Kdo Vás kurzem provede?

Jsem laktační poradkyně, poradkyně s péčí o děti, maminka dvou dětí a také zooložka, etoložka, která strávila mnoho let studiem opičích mláďat a jejich přirozeného chování, ale také životem v odlišných kulturách.

Mojí vášní je propojovat odborné znalosti, mateřskou intuicibohatou praxi jak profesní tak osobní. Díky tomu úspěšně pomáhám maminkám, aby pečovaly o svě děti v souladu s jejich přirozenými potřebami a cítily se přitom šťastně, spokojeně a vyrovnaně.

RNDr. Milada Řeháková, Ph.D.

Díky tomuto kurzu získáte

 • Ujištění, že lze zvládnout odstav bez slziček a traumat.
 • Zjištění, že dokážete nalézt rovnováhu mezi potřebami svými a svého děťátka
 • Návod, jak odstav prakticky provést - s láskou a šetrně.
 • Řešení možných úskalí, která mohou nastat.

 

Přístup ke kurzu Vám zůstává na rok.

 

Tento kurz Vám nyní nabízím za cenu

pouze 4490 Kč 1490 Kč

4 týdny, 4 témata

4x výukové video ve skupině

4x záznam konzultace nad dotazy

 

Ovšem pozor, tato cesta není pro každou ženu

Do kurzu vstupte, pokud

 • chcete celým odstavem projít s láskou a porozuměním potřebám svým a svého děťátka
 • chcete udržet láskyplný vztah se svým děťátkem a nezradit ho
 • jste odhodlána naslouchat a o celém procesu přemýšlet, zvažovat pro a proti, než se pustíte bezhlavě do procesu.

Do kurzu však nevstupujte, pokud

 • čekáte, že Vás naučím finty, jak nad dítětem vyzrát
 • čekáte, že vás naučím, jak zatnout zuby a vydržet jeho pláč
 • chcete kojení utnout ze dne na den a je vám jedno, jak to vnímá dítě.

Ano, už mám jasno, to je přesně cesta, kterou hledám.

Co o kurzu říkají účastnice předchozího běhu?

Kurz Jak odstavit batole šetrně a bez slziček mi doslova vyrazil dech. Přiznám se, že jsem ani v nejmenším nečekala, že se nejen dozvím opravdu užitečné informace, co se odstavu a kojení týče, ale že poznám více sebe samu, své potřeby, potřeby mého děťátka a mnoho dalšího. S každým videem jsem byla více a více jistější o tom, že odstav nemusí být pro mě a mého syna bolestivý, a že v našem případě vlastně ani není nutný. Že existuje i jiná alternativa, jak v kojení pokračovat, sice omezeně, ale zase si ho užívat, stejně jako moje děťátko. Kurz byl pro mě nejen přínosný, co se informací týče, ale vnímala jsem jej jako určitou formu terapie. Ujistila jsem se, že můj respektující přístup k synovi a způsob, jakým s ním komunikuji, je ten správný a hodlám si za ním pevně stát, a to i přes neustále kritizování ze strany okolí, že syna rozmazluji přílišným kontaktem, láskou a péčí. Díky vlastním zkušenostem, které nám autorka kurzu v každém videu předávala, mi upřímně spadl i kámen ze srdce a ulevilo se mi, když jsem zjistila, že s mužem nejsme jediní, kteří mají velmi citlivé nespavé dítě a že to není naše chyba, jak nám okolí někdy rádo říká společně s větou: "Jak jste si ho naučili, tak ho máte." Tento kurz vnímám jako výhru v loterii a jsem za něj neskutečně vděčná. Děkuji. ❤️

Dominika Jarombeková

 

Pro každou maminku, která přemýšlí o tom, že by odstavila a neví jak na to. Pro maminky, co jsou na konci sil a nemohou dál-najdou zde podporu, pochopení, dobijí si baterky a najdou povzbuzeni. Je to taková psychoterapie. Náhled do dětské duše. Pozitivní přístup. Na každé video jsem se moc těšila.

Katrin Bláhová

 

Kurz je opravdu přínosný pro všechny maminky, které chtějí pro své děťátko, ale i samy pro sebe to nejlepší. Je veden srozumitelně, velmi empaticky, sledovala jsem ho vždy po večer vedle své spící dcerky, která u toho střídavě pila, dudlala, spala, budila se a já vlastně dospěla k překvapivému rozhodnutí. Kamarádce bych řekla "jdi do toho, možná na konci prekvapíš sama sebe".

Lucie Kalousová

 

Kurz Jak odstavit batole šetrně a bez slziček splnil moje očekávání. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, které je možné aplikovat v praxi. Líbilo se mi, že lze odstavit postupně, jak se v kurzu dozvíte a že to lze i bez vyřvání a s respektem k dítěti. Podařilo se mi změnit přístup k tomu, že si začnu více všímat svých pocitů, které sdělím svýmu dítěti. Milada tématu rozumí a dokáže poradit. Vydat se s ní na cestu k postupnému odstavování určitě doporučuji.

Tereza Vojtová

 

Díky Vám za tento kurz. Předtím jsem na odstav pohlizela, jakoby to bylo něco tragického a těžkého, co nedokážeme společně s dcerou zvládnout. Po absolvování vašeho kurzu mám teď jasno, jak chci v odstavu pokračovat a neublizit ani sobě a ani dceři. Vaše cesta je opravdu šetrná a řekla bych i jednodušší pro dítě, protože mu nezatěžuji hlavu nesmysly, ale naopak hledáme SPOLEČNĚ cestu. Z 10 bodů dávám 15 😉. Jste opravdu profesionální a líbí se mi, že z vašeho projevu je cítit pochopení pro matky a zároveň nenucenost vašeho programu. 

Ivana Dudychová

 

 

Kurz "Jak odstavit batole šetrně a bez slziček" bych jednoznačně doporučila, a to nejsem nekritickým člověkem. Odstavování dítěte je stále opomíjená kapitola, také trochu vystavená určité ostrakizaci od žen, které jsou nastaveny kojení podporovat a kojit jakkoli dlouho chce dítě, anebo vystavená mnohým nefunkčním radám, které mnohé vedou právě k těm slzičkám a traumatizujícímu průběhu. A přitom každý savec se musí někdy odstavit, je to součást zrání a růstu 🙂 A osobně vnímám, že téma odstavu zpracované právě osobou, která se živí podporou laktace, je velmi přínosné. Paní Řeháková téma uchopuje krásně, smysluplně, jako podstatné vnímám vůbec otevření tématu rozdílu mezi ODSTAVem a OMEZENÍm KOJENÍ, dobře se v tom zorientujete a opravdu si na základě tohoto kurzu můžete ujasnit svou motivaci, proč a zda vůbec potřebujete regulovat přístup svého dítka ke kojení a jak, zda vůbec a kdy odstavovat potřebujete. Díky kurzu už jsem bez obavy, že to můžu dost zásadně zvorat a syn bude akorát dost dlouho brečet a oběma nám z toho bude blbě 😀 Klidně bych tento kurz doporučila, i když se ještě odstavovat nechystáte a vnímáte to někdy výhledově až za řadu měsíců (já sama jsem ho shlédla v této situaci) - díky tomu můžete sama sebe i dítko připravit dostatečně dopředu, což je pro odstav bez slziček dost podstatné.

Pavla Pokorná

 

Vstupovala jsem do kurzu rozhodnutá odstavit dceru co nejrychleji, nyní vím, že naše cesta bude postupné omezení. Dokázala jsem si uvědomit své potřeby, pochopit reakce dcery a už vím, že i kdyby se omezování kojení neobešlo bez slz, chci to zvládnout společně, trpělivě, s láskou a porozuměním.
Kurz poskytuje dostatek času si jednotlivé fáze zkusit zažít, zastavit se, uvědomit si, co skutecně chci a zároveň vím, že z rad kurzu budu čerpat i později u dalšího omezování nebo i u druhého dítěte. Cítím se nyní pochopena a pevná ve svém rozhodnutí, protože vím proč to tak chci. A to mi moc pomohlo.

Děkuji za kurz, laskavý přístup a cenné informace🍀

Jana Pohorská

 

Nejdříve jsem byla rozhodnutá, ať už svým okolím tak únavou, že musím nutně odstavit. Kamarádky mi tvrdily, že nemůže fungovat jen částečný odstav, v kurzu je vše krásné popsané a dozvěděla jsem se, že je možné nastavit si mezi sebou pravidla ( nejdříve odbourat noční kojeni a postupně i to denní), líbily se mi vysvětlené příklady z praxe. Průběhu kurzu jsem si uvědomila, že s kojením přestat nechci, že to bylo kvůli tlaku z okolí a pokud trochu upravím se synem pravidla tak není důvod, proč hned odstavovat, když vidim, že syn to ještě potřebuje. Děkuji moc za jiný pohled na kojení a užitečné rady☺️

Eva Lávičková

 

Kurz bych doporučila všem unaveným maminkám, které sice kojit chtějí, protože je to to nejlepší pro jejich děťátko, ale už se cítí na hraně svých možností. Dozvěděla jsem se mnoho užitečných rad a principů, abych mohla kojit dále, ale byli jsme u toho spokojení oba. Paní Milada v kurzu odpovídá na většinu otázek, které zaznívají ve skupinách na internetu. Všechny informace jdou postupně od obecného po konkrétní a tím ukazuje souvislosti.
Do kurzu jsem úplně původně chtěla vstoupit kvůli budoucímu odstavu, abych byla připravená. Než však kurz začal, situace se u nás změnila a já už byla z kojení vyčerpaná a začínalo mě dokonce obtěžovat a omezovat, takže jsem o odstavu reálně uvažovala.
Kurz mi pomohl situaci doma pozměnit tak, abych byla více spokojená já a synek nebyl spokojený méně. Oboustranná výhra. Díky kurzu jsem rychle opustila myšlenku okamžitého odstavu, protože mi ukázal i jinou cestu. Děkuji. Kurz o odstavu je jedinečný a jsem ráda, že vzniknul.

Veronika Nusková

 

Kurz se mi moc líbil. Uvědomila jsem si, ze v tuto chvili potrebuji zrealizovat pouze nočni odstav a kurz mi dodal ujištění, že nemusím odstavovat úplně ze dne na den. Určitě jsem vnitřně klidnější, že to se synem zvládneme bez traumat a s respektem k sobě navzájem. Milada je sympatická, má dar slova, dobře a srozumitelně se vyjadřuje, takže se její projev dobře poslouchá. Kurz určitě doporučuji všem maminkám, které chtějí uskutečnit odstav s láskou a respektem ke svému dítěti i sobě a svému tělu.

Kateřina Koutná

 

Kurz mi velmi pomohl a i když jsem váhala, jestli jej vlastně potřebuji, jsem moc ráda, že jsem do něj šla. S prvním dítětem jsem spoustu věci při kojení pokazila a lituji toho. Dnes vím, že udělat to lépe můžu jen tehdy, když jsem dobře připravena. Dokonalý, tak akorát dlouhý a perfektně promyšlený koncept. Jsi úžasná.

Veronika Salabová

 

Kurz se mi líbil, podal recept jak na šetrný odstav a zároveň jsi pěkne uvedla pro a proti některých metod odstavu. Ze začátku jsem byla zklamaná tím, že se řešily jiné věci, nez odstav, ALE vše do sebe zapadlo, jak mělo. Bez toho úvodu a vlastního uvědomení si, co vlastně chci, by to celé nedávalo smysl. Tedy za mě ano, doporučuji dál.

Veronika Bittová

Ohledně kojení jsem po roce věku syna začala mít strašně rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem byla ráda, že jsme překonali velké počáteční problémy a kojení nám jde. Na druhou stranu jsem svůj život pořád odsouvala na dobu "až dokojím". Že pak konečně budu moct někdy sama ven, že se konečně vyspím... Tak jsem se na to upnula, že jsem na odstav čekala jak na smilování. A zároveň jsem pořád nebyla schopná to synovi udělat. Nikdo mi neuměl poradit, bylo to jen na mně a já si s tím sama nevěděla rady. Kurz mi pomohl si všechno srovnat v hlavě a zjistila jsem, že to není buď kojit nebo rovnou odstavit, ale že to jde i pozvolnou cestou a že když si kojení upravíme, tak asi nakonec zvládnu kojit o hodně déle než jsem původně chtěla. Forma kurzu byla příjemná, vždy týden mezi jednotlivými bloky byl akorát na to, si dané téma promyslet. Po absolvování kurzu to s naším odstavem vidím docela jinak, jasněji a už v tom tolik netápu s pocitem, že jsem na to sama a nevím co mám dělat. Už si víc věřím, že to oba zvládneme 🙂

Kateřina Kudelová