ONLINE kurz

Čekáte miminko?

Výbavičku už máte nachystanou, porodnici vybranou, porodní plán sepsaný. Nebo máte novorozené miminko už doma?

A co kojení?

No jasně, chci kojit a doufám, že budu moct. Strašně moc bych si to přála. A modlím se, aby mi to šlo.

Modlení moc nepomůže, ale na kojení se můžete připravit. Příprava na kojení je totiž velmi důležitá a může rozhodnout o tom, jestli nakonec kojit budete nebo nebudete, a jak snadné nebo naopak bolavé a obtížné to bude.

Přečtěte si příběh Moniky

(z naší fb skupinky Umění kojení - podpůrná skupinka).

Určitě se na kojení PŘIPRAVTE.

Já to jako prvorodička neudělala, přišlo mi to naprosto zbytečné, vždyť kojení je tak přirozená věc, která půjde sama...no a prdlajs..aspoň v mém případě ...tři dni mi vyvolávali porod, čili jsem tři noci nespala, dcera se narodila menší, docela mela žloutenku, byla dost spavá...na sále jsem s ni byla asi dvě hodiny, jestli se sama přisála, už si nepamatuju, jelikož jsem byla úplně mimo. Na zbytek noci jsem ji nechala u sestřiček, abych se mohla vyspat, což bych podruhé už neudělala...a jako totálně neinformovaná jsem následně poslouchala místní laktační, jak se hezky přisála, a to i přesto ze díky krátké uzdičce se chytala jenom za bradavku a kojeni dost bolelo, jak mam kojit každé tři hodiny max 10 min. na každém prsu atd. no a z porodnice jsme šly s dokrmem, kdy nás pustily až po pěti dnech.

Neudělejte stejnou chybu

Že kojení půjde samo je totiž největší omyl. Drtivá většina žen před porodem chce kojit. A drtivá většina žen si také myslí, že je to přirozené a že to půjde samo. Stačí přece chtít.

Ale chyba lávky. Stačí se podívat na statistiky (ne)kojení u nás. Nespoléhejte ani na pomoc sester v porodnici.

Na čem závisí, jestli budeme úspěšně kojit?

Na nás samotných

  • na informacích, které si před porodem zjistíme (ale těch správných),
  • na našem odhodlání a motivaci
  • na krocích, které budeme podnikat (ale těch správných)
  • na podpoře, kterou si samy pro sebe zajistíme.

Nepodceňte přípravu na kojení

Právě teď jsem pro vás připravila online seminář s živým provázením Připravte se na kojení, kde probereme co je dobré o kojení vědět a co vám v porodnici jistě neřeknou.

Můj přístup je totiž velmi odlišný od toho „porodničního“. Není založen na pravidlech typu – budit a kojit miminko po třech hodinách, vážit kolik vypilo, a když málo, tak dokrmit, ale úplně na něčem jiném.

Tím hlavním vodítkem je pro mě přirozenost. Mám vysokoškolské vzdělání i mnohaletou praxi v oboru. Jako etoložku mě zajímá zejména přirozené chování, instinkty, fyziologie našeho těla a to, jak je vše v našem těle ale i mysli řízeno, aby to krásně fungovalo. Mám dar napojit se na potřeby miminek a najít řešení na míru. Pracuji také s mateřskou intuicí, kterou se snažím podporovat i u mých klientek.

A ono to funguje.

Připravte se na kojení

ONLINE kurz

V tomto online kurzu si projdeme 4 nezbytné předpoklady pro úspěšné kojení.

Podíváme se na všechny strašáky, které ženy před porodem řeší a kteří bohužel často vedou k tomu, že žena „nemohla kojit“. Psychika, naše postoje, očekávání a bloky jsou tím prvním krokem, kde začít.

  • Probereme si výbavičku ke kojeníjak pečovat o prsa a bradavky.
  • Díky radám a detailním postupům v kurzu dokážete zajistit, že se vaše miminko bude umět po porodu skvěle přisát.
  • Naučíme se pohodlné, jednoduché a intuitivní polohy ke kojení, vše včetně praktických ukázek.
  • Naučíme se, jak zajistit, aby se mléko tvořilo v tom správném množství, jak dlouho a jak často kojit, či jak poznat, že má miminko dost.

Jak kurz probíhá?

Kurz je celý online

Obsahuje 4 moduly - každý na 1 hodinu. Ke každému tématu záznam vysílání otázek a odpovědí.  Plus jedno bonusové téma - 2 hodiny.

Není to kurz "letem světem", kde během hodiny nebo dvou proberete všechno a pořádně nic. Půjdeme do hloubky v souvislostech a mnoha AHA momentech.

Kurz probíhá v uzavřené facebookové skupině, výuková videa i záznamy dotazů budou k dispozici po dobu jednoho roku.

Tento kurz je pro ženy, které chtějí mít jistotu, že kojení se krásně rozběhne od samého začátku. Pro ženy, které chtějí mít kojení svého děťátka ve svých rukou a nespoléhat na personál v porodnici. Pro ženy, které vědí, že chtějí pro své miminko to nejlepší, a nenechají kojení náhodě. Pro ženy před porodem i po porodu, které si s kojením nejsou jisté.

Jaká je pro Vás osobně hodota toho, že budete mít jistotu, že se kojení krásně rozběhne od samého začátku? Že budete moct dát děťátku to nejlepší?

Svůj program si cením na 9999

i když hodnota úspěšného kojení je nevyčíslitelná.

Protože bych si přála, aby byl můj program dostupný skutečně každé ženě a finanční stránka nebyla překážkou, rozhodla jsem se ho nabídnout za cenu, která je nižší, než zásoba umělého mléka a lahviček pro případ "co kdyby kojení nešlo" 🙂

Cena umělého mléka na 1 mesíc je 2500 Kč plus dalších minimálně 500 Kč za lahvičky.

Cena se vám vrátí za méně než dva týdny krmení umělým mlékem a hodnota kojení vydrží na celý život!

9999 Kč

1999 Kč

Kdo Vás kurzem provede?

Jsem laktační poradkyně, poradkyně s péčí o miminko, maminka dvou dětí a také etoložka, která strávila mnoho let studiem opičích mláďat a jejich přirozeného chování, ale také životem v odlišných kulturách, než se začala naplno věnovat mláďatům lidským.

Mojí vášní je propojovat odborné znalosti, mateřskou intuicibohatou praxi jak profesní tak osobní. Díky tomu úspěšně pomáhám maminkám, aby mohly kojit své děti, pečovaly o ně v souladu s jejich přirozenými potřebami a cítily se přitom šťastně, spokojeně a vyrovnaně.

RNDr. Milada Řeháková, Ph.D.

Tento kurz je naprosto jedinečný a naprosto odlišný od běžných předporodních kurzů v porodnicích. Věřím, že zcela změní váš pohled na kojení a přinese vám potřebný klid a sebedůvěru.

Co o kurzu říkají účastnice předchozího běhu?

Není klišé, když řeknu, že je to nad očekávání všech a všeho, bomba. Naprosto skvělé. Strašně mě mrzí, že jsem to u předchozích 2 těhu neabsolvovala. Říkala jsem si, vždyť je vše jasné...není...tolik věcí, co se člověk dozví a troufnu si říct absolutně jiné informace než v porodnici. Zde nejsou informace budeš to dělat tak a tak hotovo....tady jsou veškeré informace vysvětleny a obhájeny logicky, proč to tak je nebo proč to tak má být. Skvělé. Úplne mám teď jiný pohled na kojení. Clověk se těší, až to aplikuje....

Myslela jsem, ze laktační poradkyně jsou všechny stejné a informace též stejné...pozor, to je velký omyl. Paní Milada má velmi osobní, příjemný postoj, cítím z ní absolutní víru v to, co předává nám, což také neni automatika a ač jsem to az tak moc nebrala v potaz...strašne moc tam delá i to, že je zároveň zooložka, strašně to vše zapadá a dává smysl... Jinak velké plus, že je to online...shlédnete modul, několikrát a buď je online setkání nebo vypsat otazky a paní Milada na ně odpoví, skvělé....i několik dní, to člověk vážně vstřebává. Velké díky!

Marie Fojtíková

 

Tento kurz se na rozdíl od ostatních nesoustředí na doporučený postup z porodnic či statistické údaje, nýbrž na návrat k přirozenému kojení, jak tomu bylo v dávných dobách. Pokud chcete vykročit ze stereotypu, které slyšíte z nemocničních kurzů či od svých maminek, zvolit si cestu dle vlastních instinktů, pak je tento kurz určený pro vás. Kojení je nejdůležitější věcí pro miminko, k jeho správnému vývoji a výživě. Určitě bych nepodceňovala přípravu. Tento kurz přináší přirozený pohled k tématu, dodává sebevědomí a důvěru ve svůj instinkt.

Petra Marková

 

Celý kurz mi přijde jako skvělý nástroj pro přípravu na porod, kojení a šestinedělí (vše s důrazem na důležitost kojení). I když už mám jedno dítě, kurz mě před druhým porodem ujistil a ubezpečil ve všech tématech. Jsem si jistá, že celá řada věcí, které se v kurzu proberou, je pro řadu žen neznámá nebo nad nimi nikdy nepřemýšlely. Zároveň mi však vsechno řečené přijde naprosto zásadní a důležité. Kurz nemá hluché místo a v době, kdy každá máme jiný rytmus života a jsme zvyklé být se světem ve spojení online, je jen logické, že i pred porodem budeme informace ke kojení konzumovat nejlépe formou videí, která si můžeme přehrát svým tempem, vrátit, abychom ukázaly pasáž partnerovi nebo si zapsaly důležité info. Kurz doporučím prvorodičkám, ale i těm, které jako já chtějí, aby druhé šestinedělí probíhalo kapku jinak, než to první. Kurz mi dodal obrovskou dávku sebevědomí a odhodlání. A to je v tom křehkém poporodním období k nezaplacení.

Karolína Čičáková

 

Nejvíce se mi líbil Váš přístup - pozitivní, přirozený. Přirozenost je i pro mě prioritou a tak byl kurz přesně mojí parketou. Vše mi dávalo smysl a bylo moc pěkně vysvětlené. Zároveň se mi moc líbil, jak byl kurz rozfázován na jednotlivé moduly, které na sebe navazovaly

Jana Smržová

 

Kurz velmi doporučuji. Milada je velmi milá žena s příjemným hlasem. Opravdu žena na svém místě. Má v oboru kojení hodně nastudováno a navíc své poznatky propojuje se svým studiem zoologie. Informace od ní pak dávají velký smysl a dochází k mnoha aha momentům. Pokud ti opravdu záleží na tom, abys dokázala své miminko nakojit, zde dostaneš spoustu rad a tipů. Já na konci kurzu mám pocit, že to zvládnu a půjde nám to skvěle. V kurzu panovala i skvělá atmosféra. Bylo vytvořeno bezpečné místo, kde se nemusíš bát zeptat na jakoukoliv otázku. Ženy se podporovaly a Milada žádnou otázku nebere na lehkou váhu. Chápe, že mají ženy v tomto ohledu strach a cíti nejistotu, proto se snaží o maximální podporu.

Markéta Rainerová

Najviac sa mi páčilo, že kurz neposkytoval iba základnú teóriu, ktorú si dokáže každá budúca mamička naštudovať v nejakej knihe či na internete. Oceňujem v kurze hlavne praktické informácie, rady a postupy ako sa zachovať v rôznych situáciách, ktoré môžu nastať.

Kurz považujem za veľmi dobrý zdroj informácií v rámci prípravy tehotnej ženy na budúce dojčenie svojho dieťatka. Odporučila by som ho práve tehotným ženám, pretože kurz sa zameriava hlavne na prípravu ženy na dojčenie, informácie sú zamerané na to, ako by to v najlepšom prípade malo vyzerať a o čo sa teda usilovať. Kurz teda nie je koncipovaný ako poradňa pre ženy, ktoré už riešia nejaký konkrétny problém pri dojčení svojho dieťatka. Ja som veľmi rada, že som sa kurzu zúčastnila. Vďaka kurzu som sa dobre zorientovala v téme dojčenia. Okrem užitočných informácií o tom ako sa na dojčenie pripraviť, čo si zaobstarať a čo naopak nie, aké polohy pri dojčení sú vhodné, na čo si dať pozor a čoho sa vyvarovať a pod., som si z tohto kurzu odniesla ešte jednu užitočnú vec. A to, že kurz ukončujem s príjemným pocitom vnútorného pokoja, radosti a dôvery v seba samú a v to, že to spolu s dieťatkom zvládneme najlepšie ako vieme, pretože to najdôležitejšie čo potrebujeme máme v sebe. Za tento pocit sebaistoty som Milade veľmi vďačná 🙂

Natália

 

Jsem vděčná za tento kurz, protože ty informace, které zazněly, na internetu člověk jen tak nenajde. Vše bylo vysvětleno přirozeně a nenásilně, navíc s prostorem pro další dotazy, kde jsme se opravdu dozvěděly vše, co v nás mohlo hlodat.
Lituji jediné věci, že jsem takový kurz neabsolvovala již před prvním dítětem, protože po tomto kurzu se cítím daleko sebejistěji, že tentokrát to kojení prostě klapne.
Moc se mi líbilo, že všechno, co zaznělo, dávalo smysl, protože (a bude to znít zvláštně) takhle to ta příroda zařídila u všech savců a proto i u lidí. Velmi se mi líbí přístup paní Milady, je usměvavá, milá, přívětivá a do ničeho netlačí, nenásilně ukazuje, co je přirozené a proč to tak je. Jsou vidět nejen odborné znalosti, ale i cit a empatie a to je přesně to, co žena hledá u laktační poradkyně - nejen vysvětlení, ale i podporu a porozumění. Je rozdíl si v knížce přečíst "musíte to dělat tak a tak" a pak je něco daleko příjemnějšího setkat se s usměvavou ženou a slyšet, jak je to přirozené a intuitivní a jak je v pořádku, že jsme to nevěděly nebo že jsme udělaly chybu a teď je ten čas to společně napravit (připravit se).

Z vlastní zkušenosti už vím, že nevybrat si žádný kurz je chyba. Ano, kojení je přirozený proces. Ale do tohoto procesu již v současné době zasahuje tolik lidí, že se to zdá být vědou. Od dobře míněné rady babiček, maminek, kamarádek až přes sestřičky v porodnici a dětské lékaře. Člověk dostane takové množství informací, že neví, co je správné a nakonec se v tom pravděpodobně utopí. Nemám srovnání s jiným kurzem, ale rozhodně bych si vybrala znovu kurz od paní Milady, protože teď už vím, že to, o čem mluví, zná. A jako bonus je empatická, citlivá, usměvavá. Díky znalostem z biologie dokáže skvěle poradit to nejpřirozenější i pro nás. Nevím, která jiná LP toto nabízí. (Zkušenost s jinou LP byla spíše negativní oproti této a ve skutečnosti už zpětně vím, že mi ani při osobních konzultací nepředala tolik, co mi předala paní Milada v tomto kurzu

Michaela Rozmahelová